...

Máte dotaz? Chcete poradit?

Po–Pá: 8.00–18.00
Systematický růst – Jak jsme přeplnili plány a pomohli nastavit firemní procesy?

Systematický růst – Jak jsme přeplnili plány a pomohli nastavit firemní procesy?

Z menší firmy na větší, z úspěšné firmy na ještě úspěšnější. Česká pracovní agentura ABZAKOVO má pro tento rok velmi ambiciózní cíle, ale za nás nejsou nereálné. V rámci půlroční spolupráce jsme se strategicky pustili do jejich splnění a vy si můžete přečíst, kam jsme za tu dobu dostali.
Z menší firmy na větší, z úspěšné firmy na ještě úspěšnější. Česká pracovní agentura ABZAKOVO má pro tento rok velmi ambiciózní cíle, ale za nás nejsou nereálné. V rámci půlroční spolupráce jsme se strategicky pustili do jejich splnění a vy si můžete přečíst, kam jsme za tu dobu dostali.

ABZAKOVO je česká pracovní agentura, která působí v oblasti agenturního zaměstnávání po celé České republice má pobočky v Praze, Hradci Králové a Brně. Zaměřuje se na vyhledání a přidělení spolehlivých zaměstnanců do firem a to v logistice/skladování, službách a obchodě, gastronomii a pohostinství. Stejně jako každá firma se potýkají s denními výzvami…

Cíle spolupráce (OKR)

 1. Měsíčně získat 2 nové spolupráce s firmami a to na 6 měsíců s minimálně 10 volnými pozicemi, které chtějí obsadit
 2. Zlepšit leadershipové schopnosti managementu
 3. Zefektivnit komunikační dovednosti vůči klientům a uchazečům 

Kde je firma ABZAKOVO teď po 6měsíční spolupráci?

Po 6 měsících spolupráce se nám podařilo systematizovat práci společnosti, nastavit procesy a maximalizovat výkon obchodního oddělení. Primární cíl naučit se sjednávat spolupráce i pro manažerské pozice se nám podařilo naplnit, ale narazili jsme na limit oddělení, které pozice obsazuje. Jelikož jsme plány přeplnili (dosáhli jsme na 400% nárůst sjednaných obchodních schůzek), tak jsme přesunuli pozornost na delivery a připravili půdu pro jeho vyšší výkonnost

Z pohledu marže jsme přenastavili systém cenotvorby tak, aby společnost dosahovala vyšších zisků a to i u současných spoluprací. 

Dalším krokem je prodloužení spolupráce, abychom dostatečně implementovali všechny změny a procesy a ujistili se, že tým klienta zvládne vše dělat samostatně a vytvořené nástroje a pomůcky mu slouží k dalšímu úspěšnému rozvoji. 

Od auditu ke konkrétním krokům 

Po auditu firemních procesů a s nastavenými cíli jsme vypracovali roadmapu, kde je popsaný vývoj naší spolupráce a jednotlivých aktivit, které vedou k dosažení cílů. 

Celá strategie spolupráce byla postavena na ABZAKOVO firemní strategii a v souladu s jejich hodnotami, vizí a misí společnosti. 

Během auditu jsme zjistili několik překážek, které nám bránily k dosažení cílů a které se staly prioritními v řešení. 

 • Nejasně nastavené kompetence jednotlivých lidí, odpovědnosti za systém.
 • Netransparentně nastavené cíle pro zaměstnance. V důsledku tak necítili odpovědnost za svou práci. 
 • Nedostatečné množství klientů s vyšší marží. 
 • Vytíženost majitelky v denních aktivitách – není prostor pro strategické řízení. 
 • Nepřítomnost marketingu. 

Výsledná strategie byla nastavená tak, abychom dosáhli nejen finančních cílů, ale také jsme zapracovali na profesionalitě a struktuře společnosti: 

Zvolená 3 OKR, KPI a výstup ze společného brainstormingu. Jedná se o naše a klientovo know how, proto nemůžeme detailně ukazovat, co vše a jak jsme dělali.

Půlroční plán aktivit jsme stavěli se zaměřením na stanovené cíle. Detailní plán vám bohužel ukázat nemůžeme, nicméně můžete získat představu o rozsahu aktivit, který jsme se specialisty a s týmem z ABZAKOVO podnikli. 

Půlroční plán aktivit rozpadlý do jednotlivých týdnů.

Ukázka tvorby některých materiálů: 

Mapa hovorů
Plán interního vzdělávání
Systém porad

Naše spolupráce v bodech 

1) Zefektivnění interních procesů za dosažením vyššího zisku 

V první výzvě jsme se zaměřili na určení odpovědnosti jednotlivých zaměstnanců, tedy popisu toho, za co je každý z firmy zodpovědný a za co nikoliv.  Z toho jsme následně vytvořili KPIs a systém na jejich dosledování. Revidovali jsme a upravovali celkové procesy firmy, cenotvorbu a vytvořili obchodní plán. K našim společným aktivitám patřily: 

 1. Auditní rozhovory s klíčovými manažery 
 2. Analýza výsledků z předchozích let, revize cenotvorby a nastavení marží. 
 3. Vytvoření vize a obchodního plánu se zaměřením na získání klientů s vyšší marží
 4. Vytvoření strategických karet pro naplnění obchodního plánu (board, management)
 5. Průchod zakázky firmou, popis procesů, stanovení rolí, kompetencí a pravomocí 
 6. Zpracování JD (jobs descriptions) pro klíčové pozice ve firmě a definice KPI na základě obchodního plánu

2) Výkonnostní leadership 

Pro zlepšení leadershipových dovedností jednotlivých manažerů jsme zavedli procesy vylepšeného time-managementu a optimalizovali rozdělení jednotlivých rolí. To vedlo k zefektivnění delegovacích procesů a k celkovému vylepšení time-managementu nejen manažerů, ale i jednotlivých zaměstnanců. V průběhu jsme neustále dohlíželi na aktuální směr a výsledek. Soustředili jsme se nejen na číselné ukazatele, které jsou podstatné pro obchodní ředitele a management, ale také na kvalitu spoluprací a firemní kulturu. Ve spolupráci s klientem jsme připravili call scripty, sales scripty, JDs, mapy hovorů apod. 

Tato fáze zahrnovala: 

 1. Workshopy na definování rolí, očekávání, odpovědnosti, nastavení komunikace
 2. Nastavení systému porad, jejich struktury a tvorba základního obsahu 

3) Spolupráce obchodu a delivery 

V neposlední řadě jsme se soustředili na průchod zakázky celou firmou a podle toho jsme aktualizovali/nově sepsali mapu hovorů, cestu zákazníka, call scripty a další firemní know how, které má vliv na jednotlivé aktivity ve firmě a efektivitu procesů. Celý proces tak vedl k lepší systematizaci práce a interních procesů směrem k zákazníkovi. 

V této fázi jsme: 

 1. Analyzovali současný stav call scriptu 
 2. Zefektivnili činnosti obchodních zástupců 
 3. Tvořili know how materiály (výše zmíněné)
 4. Vytvořili marketingovou strategii

Pro koho je podobná spolupráce vhodná? 

Obdobná spolupráce je zejména vhodná pro firmy, které se rozrůstají z malé na střední nebo by tomu tak chtěli. Pokud si chcete udržet nebo akcelerovat tempo růstu a zvýšit svoji efektivitu, neváhejte se na nás obrátit. 

Chcete zvýšit výsledky i ve vaší firmě?

Vyplňte formulář na nezávaznou konzultaci, kde probereme vaši aktuální situaci, kam se chcete posunout a návrhy možných řešení. Spojíme se s vámi do 2 pracovních dní a najdeme společný termín schůzky.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Sdílejte článek s přáteli

Autor článku

Specialista na obchodní a marketingové strategie a krizové řízení

Máte dotaz? Chcete s něčím poradit?

Jsme tu pro vás. Můžete nám zavolat nebo napsat e-mail a určitě to společně vyřešíme.