...

Máte dotaz? Chcete poradit?

Po–Pá: 8.00–18.00
Vzestup obchodních mágů poradenské společnosti Prospirio

Vzestup obchodních mágů poradenské společnosti Prospirio

Praha, 25. ledna 2024 – Ve světě obchodu a podnikání se vynořují profesionálové, kteří nejsou pouze lídry, ale také vizionáři a průkopníky ve svých oborech. Mezi ně patří i Jan Laibl, Petr Bernadič a Filip Soukup, trio hlavních expertů, kteří pod značkou Prospirio pomáhají klientům k dlouhodobé udržitelnosti podnikání a obchodu. Příběh jejich úspěchu ukazuje nejen na vysokou míru odhodlání, ale i osobní rozvoj a neustálou touhu překonávat hranice.

Jan Laibl: Je důležité věřit v sebe a někdy třeba i trochu riskovat

Jan Laibl je spoluzakladatelem a spolumajitelem holdingu Channel Partners, do kterého patří Prospirio a dalších 7 společností s historickým obratem přesahujícím miliardu korun. Dosud vytvořil přes 180 obchodních strategií a vyřešil tisíce obchodních situací, když spolupracoval a pomáhal s plněním byznysových cílů ve firmách různých velikostí i obratů. Jeho působení vedlo u klientů ke zvyšování ziskovosti a posilování schopnosti krizového řízení i celkové odolnosti.

Nedá se říct, že by byl příkladem typického manažera. Na školy, které by jej zajímaly, se nedostal, a tak mu osud naklonil jiný směr. S vyznamenáním odmaturoval na střední elektrotechnické průmyslovce, kde se naučil systému učení i sebekázně. A právě tyto dovednosti se mu pro úspěch mnohokrát ukázaly být klíčové. Už od základní školy věděl, že chce co nejdříve začít pracovat. Podnikání měl v krvi odjakživa. Peníze si poprvé vydělal už v 9. třídě, kdy naprogramoval software pro autopůjčovnu. I když to bylo pouze 10 tisíc korun, utratil je podle svých slov moudře – za hospodu a novou myš k počítači. První zakázky realizoval ještě na živnostenský list mámy, oficiálně podnikání odstartoval úderem svých osmnáctých narozenin. Zaměřil se na servis a prodej počítačů se zajímavou strategií, kdy všechny produkty nabízel o korunu levněji než konkurence. Velkou roli v podnikatelské kariéře sehrálo setkání s pozdějším byznysovým parťákem Petrem Bernadičem, se kterým nakonec založili firmu Prospirio. Společně vyvinuli unikátní metodiku a systém hodnot pro předávání know-how o prodeji, vedení obchodních týmů a motivaci k lepším obchodním výsledkům.

Pro Honzu znamenala nová firma kromě byznysových úspěchů také znovuobjevení vlastní motivace. Nacházel se po krizovém období, kdy nedokázal včas zatáhnout ruční brzdu a došly mu síly, zkolaboval zdravotně i psychicky. Neztrácel však přesvědčení, že později bude moci pokračovat v tom, co umí nejlépe. V Prospiriu to dokázal, realizuje své vize a zároveň už není na byznys sám, může se spolehnout na profesionály a skvělé lidi, které se mu podařilo do firmy získat.

Byznysovou inspirací je mu v českém prostředí příběh pivovaru Bernard, globálně pak britský podnikatel a miliardář Richard Branson, známý jako majitel značky Virgin. Podnětné myšlenky světových autorů a myslitelů čerpá z audioknih Jan Melvil Publishing. Inspirativní příběhy vyhledává i na filmovém plátně, naposledy mu uhranul dokument Sly, jak se Sylvester Stallone vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. Rád poslouchá hudbu Hanse Zimmera. Jeho nejčastěji používanou aplikací je Kalendář, který mu pomáhá udržet organizovaný život, a coby aktivní řidič využívá Waze. Jako dítě jej kromě jiného lákala vůně dřeva a truhlařina, která mu dodnes zůstala alespoň koníčkem. Rád se odmění dobrým rumem a doutníkem. Je známý svou schopností uvolňovat atmosféru, má rád humor a velmi často jej už na dálku prozradí hlasitý smích. Pro udržení kondice a také jistý druh zábavy praktikuje s kolegy v kanceláři hru „Dej si deset kliků“.

Cesta k úspěchu Jana Laibla jasně ukazuje, že nemusí být nutně dlážděná sbírkou vysokoškolských titulů. V rozhodujících okamžicích mohou být důležitější osobní schopnosti, odhodlání a odvaha. 

Filip Soukup: Vášeň pro sporty je dar do podnikání i obchodu 

Filip Soukup je obchodním ředitelem společnosti Prospirio, ke které se svojí energií a odhodláním připojil v roce 2022. Nabídku Petra Bernadiče přijal po více než deseti letech vzájemných setkávání, konzultací a menších spoluprací. Svým klientům nikdy neříká, co chtějí slyšet, ale co jim opravdu pomůže. S důrazem na efektivitu, individualizaci a osobní přístup umí jednoduše vysvětlit, naučit, motivovat, dodat odvahu ke změnám a jednotlivá doporučení ke zvýšení ziskovosti firem uvést do praxe. Své první peníze si vydělal za barem a jako ostraha, tehdy je investoval do zábavy a do zážitků. Bylo mu 17 let, když začal pracovat jako finanční poradce. Do aktivit na plný úvazek se obul hned po maturitě. Vystudoval práva na Západočeské univerzitě v Plzni, kde v posledním ročníku studia založil BoostUp, podnikatelský inkubátor sloužící jako platforma pro podporu studentů, jejich podnikavosti a nápadů. 

Jako dítě snil o právnické kariéře a tento obor později skutečně vystudoval. Dalším snem bylo létání, které je stále jeho velkým koníčkem, aktuálně usiluje o získání první pilotní licence, přičemž jednou by rád dosáhl až na tu pro velká dopravní letadla. Má zálibu v pestré škále sportů, kterým se aktivně věnuje. Od hokeje, amerického fotbalu a golfu až po bojové sporty ving chun, karate či box. Rekreačně okusil i zápasy v kleci MMA. Vášeň pro sporty dlouhodobě projevuje také v osobní disciplíně a odhodlání pro obchod a podnikání. 

Inspiraci čerpá všude kolem sebe, aktivně poslouchá podcasty Brocast, Kubelík show, Vojtu Žižku či A-cast. Poslední dobou jej pohltila hudba z dílny losangeleských producentů Two Steps from Hell, rád se podívá na historický film Gladiátor, ze seriálů například na Teorii velkého třesku, Dva a půl chlapa, Specialisty či thrillerovou sérii Extraktoři. Z aplikací nejvíce využívá e-mail ke komunikaci s klienty a Freelo pro organizaci práce. Od pracovního shonu odpočívá s Instagramem, kde se věnuje kamarádům, zálibám a zábavnému obsahu.

Byznysový úspěch spatřuje nejen v číslech a financích, tedy nárůstu ziskovosti, ale také ve schopnosti neustále posouvat firmu vpřed a hledat příležitosti pro nové cesty k růstu. Jeho snem je založit investiční fond a podporovat firmy, ať už začínající nebo ty, které potřebují posunout svůj byznys na další úroveň. Inspirativní příběh Filipa Soukupa je plný výzev a odhodlání, představuje jedinečnou kombinací byznysu, vášně a širokého záběru zájmů, což ho činí výrazným hráčem na poli obchodních expertů.

Petr Bernadič: I malé inovace vedou k cíli, klíčová je vytrvalost 

Petr Bernadič je spoluzakladatelem a spolumajitelem poradenské společnosti Prospirio, kde navázal na své předchozí zkušenosti s budováním obchodních týmů. S kolegou zakladatelem Janem Laiblem, pro kterého Petr v minulosti již pracoval jako vedoucí obchodního týmu, si naložili ambici posouvat renomé obchodnických pozic, kultivovat řemeslo v České republice a posouvat jej na nové úrovně.

Na střední škole vystudoval obor ekonomika a strojírenství, podnikat začal v oboru finančního poradenství, když mu bylo 21 let. V průběhu své kariéry budoval obchodní týmy a pomáhal jim dosahovat výsledků. Nejpočetnější, který se mu podařilo vytvořit, čítal přes 400 specialistů. Cenné zkušenosti uplatňuje v rámci Prospiria, které se snaží spoluvytvářet jako prostředí, kde může pracovat s výjimečnými lidmi. Právě v týmech klíčových specialistů s dlouholetými zkušenostmi napříč podnikatelským prostředím spatřuje základní přidanou hodnotu, protože všechna doporučení jsou osvědčena stálou praxí v jejich vlastních firmách. Své první peníze vydělával ve svých čtrnácti letech prodejem točené zmrzliny, investoval je do své tehdejší vášně, kterou bylo sbírání hokejových kartiček. Jako dítě chtěl být fotbalistou, což mu v určité podobě zůstalo dodnes. Pokud by totiž nedělal, co dělá, pak si umí představit, že by jej bavila práce se sportovním týmem, ať už v roli motivačního kouče, mentora nebo trenéra.

Petr je známý svou vůlí a schopností dotahovat věci do konce, což je patrné nejen ve sportovních aktivitách, jako jsou vytrvalostní běh a triatlon, ale také při jeho byznysovém fungování. Rovněž je považován za skvělého mentora, který dokáže motivovat a posouvat ostatní. V přístupu k podnikání a vytváření skvělých týmů se stejně jako kolega Jan Laibl nechává inspirovat příběhem Richarda Bransona a jeho holdingu Virgin. Pokud jde o zábavu, rád si poslechne rockovou kapelu Jamaron nebo se podívá na film Příchozí, seriály Naruto či How I Met Your Mother. Věnuje se také poslechu audioknih, přičemž momentálně se zajímá především o životopisy. V digitálním prostředí tráví většinu času s aplikací Miro, která mu usnadňuje práci a umožňuje efektivně řídit projekty i komunikaci v týmu.

O SPOLEČNOSTI

Prospirio je přední česká poradenská společnost se zaměřením na dlouhodobě udržitelný růst podnikání a obchodu s dlouholetou expertízou v různých odvětvích. S plněním byznysových cílů pomáhá firmám a institucím již od roku 2015. Tým specialistů své konzultace a cílenou podporu klientů směřuje ke zvyšování obchodních výsledků a ziskovosti, řízení krizových situací a zavádění změn, příležitostem inovací v HR i získávání klíčových lidí do firmy a jejich efektivnímu onboardingu. Společnost za dobu své existence, ještě pod názvem „Každý prodává“, stihla navrhnout a úspěšně implementovat strategické business programy pro více než 380 firem. Na základě širokého spektra know-how a ověřených strategií specialisté vytvářejí pokaždé na míru přizpůsobené plány, které dynamicky reagují na tržní výzvy, identifikují klientům nové příležitosti a posouvají je k prokazatelně lepším výsledkům. Pro lepší čitelnost na všech úrovních a příležitosti ke komunikaci celé šíře poskytovaných služeb se firma v roce 2023 rozhodla pro změnu svého názvu na Prospirio. Společnost založili Jan Laibl a Petr Bernadič, specialisté na obchod a strategické vedení firem, kteří postupně vyprofilovali stabilní tým desítek zaměstnanců a spolupracovníků z řad těch nejlepších expertů ve svých oborech. V roce 2022 se k top managementu připojil Filip Soukup, který přinesl nový vhled na inovace a rozvoj. Prospirio má ambice v příštím roce na tržbách vykázat dvouciferný růst, což souvisí také s plány připravovaného rozšíření působnosti na zahraniční trhy.

Fotografie ke stažení zde.

Další články pro media

Praha, 19. prosince 2023 – Poradenská společnost Prospirio, která pomáhá klientům k dlouhodobé udržitelnosti podnikání a obchodu, plánuje rozšíření své působnosti na zahraniční trhy. V České republice se již ...

Pomáháme k prosperující budoucnosti. Pojďme začít.

Funkční tipy a návody od specialistů z oboru napasované přímo na váš konkrétní byznys. Proto je můžete aplikovat okamžitě.

Společně si definujeme cíle a strategii, která nám ukáže směr. Pomocí dílčích kroků je budeme plnit a v průběhu času vyhodnocovat.

Společně si definujeme cíle a strategii, která nám ukáže směr. Pomocí dílčích kroků je budeme plnit a v průběhu času vyhodnocovat.