...

Máte dotaz? Chcete poradit?

Po–Pá: 8.00–18.00
Jak uplatnit poznatky z knížek a kurzů v praxi a udělat z nich návyk

Jak uplatnit poznatky z knížek a kurzů v praxi a udělat z nich návyk

Většina z nás čte různé knihy nebo absolvuje kurzy o prodeji, vedení týmu, osobním rozvoji… Potkáváme se však s otázkou: Jak všechny tyto poznatky převést do praxe a udělat z nich návyk?
Většina z nás čte různé knihy nebo absolvuje kurzy o prodeji, vedení týmu, osobním rozvoji… Potkáváme se však s otázkou: Jak všechny tyto poznatky převést do praxe a udělat z nich návyk?

Knih, workshopů a přednášek je spousta a nám se líbí všechny. V tom je ten problém! Jdeme na přednášku o překonání strachu. Koupíme si knihu o komunikaci. A nakonec si na youtube pustíme video o řeči těla.

Snažíme se absorbovat co nejvíce informací z různých směrů, vytvořit z nich nějaké ucelené sdělení a to hned implementovat. A najednou zjistíme, že to nefunguje. Nejde to a my nevíme proč. Vždyť všechny načerpané poznatky jsou správné, přesto se nám je nedaří zužitkovat.

Co s tím?

Podělím se dnes s vámi o přístup, na který jsem si přišel a který mě samotného posouvá v určitých dovednostech. Jeho základní myšlenka zní: Zorganizujte si svoje vzdělávání.

Ano, vzdělávání musí být organizované – cílit na jednu dovednost, kterou si vybereme, a jen na tu se soustředit.

Například víme, že nám dělá problém komunikace. Ale jaká, kdy a s kým? S klientem samotným nebo prezentace před větším počtem lidí? Nebo nejsme dostatečně asertivní či nám u prodeje rychle dojdou argumenty?

Důležité je co nejvíce specifikovat to, v čem chceme prohloubit dovednost. A na základě specifikace si stanovit konkrétní cíl, co se chceme naučit. Přišli jsme třeba na to, že nevíme, jak začít komunikovat s klientem na obchodním jednání. Víme, co chceme zlepšit, máme stanovený cíl a teď vyhledáváme relevantní informace pouze k tomuto tématu. Do googlu nebo youtube zadáme „jak začít obchodní jednání“. Stejně tak knihy a kurzy si vybíráme právě s tímto tématem. Soustředíme se jen na něj. Jestliže chceme prohloubit více dovedností z různých směrů, děláme to postupně, každou zvlášť. Až se naučíme jednu, přistoupíme k další.

Když se budeme soustředit pouze na jednu dovednost, můžeme rovnou nabyté informace implementovat a zároveň vyhodnocovat.

Zkuste zvolit jednu cestu a sledujte, jestli funguje. Pokud ne, vezměte si ponaučení a zvolte jinou.

Vzdělávání je proces, který vyžaduje soustředění. Skákáním od jednoho k druhému ničeho nedocílíte. Určete si jednu dovednost, kterou se chcete v nejbližší době naučit nebo ji zdokonalit a jen té se věnujte.

PS: Dejte si pozor, abyste prohlubovali nejen slabé, ale i silné stránky. Vzdělávání musí být vyvážené.

Přeji úspěšné obchody

Honza Laibl

Sdílejte článek s přáteli

Autor článku

Co-founder | Specialista na tvorbu byznys strategií a propojení marketing & sales (founder Channel Partners holding)

Máte dotaz? Chcete s něčím poradit?

Jsme tu pro vás. Můžete nám zavolat nebo napsat e-mail a určitě to společně vyřešíme.